Chystané měření rychlosti v Praze je stále aktuální. Pomoci můžete i vy!

V Praze se chystá další úsekové měření, které ovšem naprosto ohýbá platné zákony. Boj stále není u konce.
average-speed-cameras-02-1100x618.jpg Zdroj: Driving.co.uk

Na konci roku 2018 blog dfens-cz.com, který se problematice silničního provozu a zneužívání zákonů ze strany státního aparátu věnuje dlouhodobě, detailně informoval o tom, že se v pražské ulici V Holešovičkách potají chystá nové úsekové měření rychlosti (odkaz na článek).

Snahy pražského magistrátu ovšem velmi silně narážely na platné zákony a úředníci se ani nesnažili zastírat, že ohýbají zákony pouze za účelem dalšího snadného výběru peněz z kapes řidičů. Kauzu se díky iniciativě blogu dfens-cz.com na chvíli podařilo zaseknout a snahy úřadu zastavit.

Příslušný odbor magistrátu sice opětovně posoudil zákonnost udávaného důvodu instalace dopravních značek, které měly měření rychlosti umožnit, a dospěl k názoru, že udávaný důvod je v rozporu se zákonem, nicméně boj stále není u konce.

Úřad totiž znovu přechází do útoku, jelikož našel novou strategii, jak kýženého cíle, tedy měření rychlosti V Holešovičkách, dosáhnout. Blog dfens-cz.com se vývoji kauzy podrobně věnuje ve svém nejnovějším článku a ukazuje možnost, jak můžete úřednické zlovůli zamezit i vy.

Odkaz na článek Úsekové měření V Holešovičkách reloaded vede na původní stránku dfens-cz.com.

7.3.2019 12:00| autor: Autoweb.cz | zdroj: dfens-cz.com

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist