Chevrolet Trax – Crashtest Euro NCAP

Kompaktní SUV si z bezpečnostního testu odnáší plných pět hvězdiček. Posádku ochrání na 94 %, skoro stejně dobře se postará i o dětské pasažéry.

Chevrolet Trax si prošel nárazovým testem Euro NCAP a vzhledem k jeho velké příbuznosti s Opelem Mokka z toho lze odvodit hodnocení i pro něj. Jak tedy kompaktní SUV dopadlo? Opravdu skvěle, z čelního nárazového testu si Trax odnáší 94 % za ochranu dospělých cestujících. U řidiče i jeho spolujezdce se objevilo jen drobné poranění na lýtkách, bravurně ochrání Chevrolet cestující i v případě bočního nárazu a nárazu do sloupu. Tam došlo jen k drobnému poranění hrudníku.

Chevrolet Trax fotogalerie – vše co potřebujete vidět

Chevrolet Trax fotogalerie

Ani o malé pasažéry ve věku 18 měsíců či tří let se nemusíte nikterak strachovat, ochranu dětí ohodnotili komisaři Euro NCAP na 85 %. V případě bočního nárazu nedojde ke kontaktu s jakoukoli vnitřní částí auta a deaktivace airbagu probíhá v souladu s představami hodnotící komise.

Chodci už se jako v bavlnce cítit nebudou, ale i navzdory tomu, že se blíže seznámí s plechovou kapotou, je jejich ochrana na dobré úrovni. Nárazník poskytuje maximální ochranu nohám chodců, dobře je na tom i kapota, která nijak výrazně neporaní hlavu. Výtku měli komisaři jen k hraně kapoty, která v případě nárazu nepříjemně zasáhne oblast pánve.

31.5.2013 11:00| autor: Ondřej Lilling

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist