Chevrolet Corvette: udělej si sám a zaplať

GM nabízí zájemcům o Corvette Z06 a ZR1 možnost zúčastnit se výrobního procesu. Nadšenci si mohou zamazat ruce v motorárně, musí za to však zaplatit.

Program Corvette Experience se letos rozroste o novou položku. Corvette Engine Building Experience umožní zákazníkům, kteří si objednají Z06 nebo ZR1, pomáhat při výrobě pohonné jednotky. Nebude to zadarmo, „otec u porodu“ vyjde zájemce na 5800 dolarů, tedy asi 116 tisíc korun.Motory pro silnější verze Chevroletu Corvette se vyrábí v malé hale se značným podílem ruční práce. Konečnou montáž každého osmiválce má na starost jediný technik, od holého bloku po zatočení posledním šroubem provádí všechny úkony sám. Proto automobilka může do procesu velmi intenzivně zapojit zákazníka. Ten prostě bude motor stavět místo techika, který přesedlá do role supervizora. Záruka zůstane v platnosti. Hotová jednotka ponese nejen cedulku se jménem zodpovědného zaměstnance jako vždy, ale také jméno zákazníka.

Řečená suma zaplatí nadšencům pouze přístup do továrny. Dopravu, ubytování i jídlo si musí každý zajistit sám. Koordinátoři Chevroletu nicméně budou vstřícní a zájemcům pomohou. Plánování celé akce proběhne ve spolupráci se zákazníkem, který si sám vybere přesný den výroby z nabídnutého dvoutýdenního okna.Program Corvette Experience nabízí i další zajímavé možnosti. Mimo převzetí auta v muzeu Corvette v Bowling Green v Kentucky se mohou zákazníci vypravit do továrny tamtéž, kde budou na lince sledovat krok po kroku zrod svého auta. Majitelům ZR1 navíc Chevrolet nabízí absolvování hned dvou řidičských škol.

Vzhledem k tomu, že linka na motory stojí padesát kilometrů od Detroitu ve Wixomu, nedává program pro české zákazníky příliš smyslu. Počítejte s astronomickými náklady jen na dopravu. Pokud si ale prostě chcete utáhnout šrouby na svém motoru sami, není žádný důvod, aby vám u GM nevyšli vstříc.

autoweb.cz

15.7.2010 3:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist