Chevrolet Corvette C7 jede 300 km/h v plném provozu

Jezdit v provozu rychlostí 300 km/h se může jevit jako naprosté šílenství, ale jsou místa, kde je to naprosto legální. Třeba německé dálnice.

Nový Chevrolet Corvette sedmé generace je bezesporu rychlé auto, větší váhu než slova však mají činy. A tak se Patrick Hermann, jeden z manažerů evropského zastoupení Chevroletu, rozhodl demonstrovat rychlost auta přímo na silnici. Samozřejmě naprosto legálně, jelikož se pohyboval po německých dálnicích.


Chopil se jedné Corvetty C7 o výkonu 455 koní a vyrazil na silnice. Automobilka oficiálně nikdy neprozradila zrychlení na stovku, pouze tvrdí, že je to časový úsek kratší než čtyři sekundy. Ale jak Hermann popisuje vlastnosti nové Corvetty, ve které si můžete změřit svoje zrychlení, dosáhnout dokonalého zrychlení není vůbec snadné.

Jakkoliv se může zdát tvrzení „pod čtyři vteřiny“ jako vyhýbavé, vlastně je docela upřímné – lepší, než udávat zrychlení se setinovou přesností, které je potom v reálném světě jen těžko dosažitelné. Ve videu je potom také hezky vidět, že Vette nemá problém s rychlostí 300 km/h, takže ani maximálce o hodnotě 305 km/h nemáme důvod nevěřit.

29.11.2013 5:00| autor: Hugo Kottás

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist