Chcete řídit Formuli 1? Máte šanci!

Sledujete v televizi F1 a při tom vás hlodá myšlenka, jaké by to bylo, posadit se osobně do závodního monopostu? Není to nerealizovatelné.

Další ročník seriálu Formule 1 odstartoval a otázka, jestli to bude nuda (tak jako v několika posledních letech) a nebo naopak půjde o  pořádnou zábavu (pamětníci se slzou v oku vzpomínají). Tu a tam se možná kriticky smýšlející divákovi vetře do mysli rebelská myšlenka typu „co to tam dělají – kdybych seděl v monopostu já, uměl bych tohle taky a možná líp.“

Vážně? Opravdu je jediným problémem nedosažitelnost jízdy v F1? Pak ve skutečnosti nic nebrání nikomu, jakémukoli zájemci o jízdu v F1, aby se do divoce rychlého monopostu skutečně posadil. Věc se má totiž tak, že je tady řada agentur a cestovních kanceláří, které umí jízdu ve Formuli 1 nabídnout. Třeba jako slovenská cestovka Hitka, která má s takovýmto typem akcí mnohaleté zkušenosti.

Ve výsledku je to skutečně jednoduché, nemusíte se o nic starat. Na webu agentury si vyberete typ stáže (dá se jezdit ve autě s manuálem i sekvenční převodovkou, k dispozici je osmiválec i desetiválec – i když na ten se musíte nejdřív propracovat přes V8), termín a je to. Pokud chcete, tak se u Hitky postarají o vše, od cesty na francouzský okruh Var až po ubytování.

Vlastní stáž může probíhat třeba tak, že se ráno objevíte na okruhu, na místě vyfasujete připravenou kombinézu, závodnické boty a helmu a jdete na teoretické školení. Tam se dozvíte, jak zatáčet, brzdit, zjistíte, že co platí jinde, tak u monopostu F1 neplatí. A pak se jde na Formule 3 Opel – Lotus. První runda za volantem, a pak zpátky do boxů a analýza jízdy s instruktory. Pak zase na dráhu a zase jezdit a trénovat.

Brzdné body, nájezdy k apexům, akcelerace. Po obědě je na řade samotná jízda v F1, pokud nevyzkoušíte, tak si výkon 650 koní v autě vážícím 650 kilogramů nedokážete představit, stejně jako nemůžete (zatím) pochopit neskutečně fungující aerodynamiku. Kolik kol odjede, to záleží jen na vás, na ochotě investovat.

Veškeré podrobnosti, termíny a ceny najdete na webu cestovní kanceláře Hitka.

Autoweb.cz

DOPORUČUJEME: Porsche 911 Carrera S

20.3.2012 11:15

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist