Chcete naše nové auto? Vyzkoušejte ho na okruhu

Takhle nějak teď radí prodejci novým zákazníkům ve městě Naperville v Illinois. Spolu s radnicí se složili na testovací okruh a výcvikový polygon.

Jak vlastně pobíhá nákup nového auta? Jdete do showroomu, kde okukujete vytoužený model, ukecáte prodejce na zkušební jízdu kolem prodejny a když se vám auto líbí, koupíte si ho. V americkém městě Naperville ve státě Illinois mají ale prodejci rafinovanější metody přesvědčování zákazníků – postavili si tu testovací okruh.

Jedná se o polygon podobný tomu v Mostě, kde testujeme auta. Zákazníci si tak mohou nové modely pořádně vyzkoušet nejen na silnici, ale i v limitních situacích v bezpečí uzavřené tratě. Podle prodejců aut a hlavně i podle radních města, které stavbu podpořilo, to pomůže rovněž bezpečnosti a tomu, že zejména mladí řidiči nebudou se svými auty riskovat v provozu.

​Na okruhu, který se rozkládá přibližně na plože většího obchodního domu a  jeho parkoviště, jsou nejen delší rovinky, ale i ostré zatáčky, šikany, dlažební kostky, plocha kropená vodou, kluzná deska simulující náledí a  rovněž písek či kamení pro testování schopností off-roadů a SUV.Místní okruh v Naperville prý nejvíce používají potenciálnjí zákazníci Toyoty, kteří sem vyrazí přibližně 600krát za měsíc. Ostatní prodejci jiných značek prý mají přibližně polovinu tak aktivních zákazníků, kteří chtějí zjistit, co jejich auto dokáže.

Jak by se vám něco takového líbilo u nás? Myslíte, že by zákazníci ocenili, kdyby mohli vytoužený model otestovat někde na uzavřené trati, aby věděli, do čeho jdou? Vyjádřete svůj názor v komentářích pod článkem.

autoweb.cz

30.8.2011 8:00
Více o tématu: autoautomobilMostToyota

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist