Cestujte pohodlněji: Výběr držáku na mobil do auta

Navigační systémy se v současnosti staly prakticky ve všech vozech jakousi samozřejmostí. Není se čemu divit, protože každý z nás chce dorazit na místo co možná nejrychleji a bez jakýchkoli zbytečných zajížděk.
titulka-4-1100x618.jpg Zdroj: Minerva Studio, Shutterstock

Nová auta už disponují vestavěnou navigací, která je umístěna přímo v palubní desce konkrétního vozu. Existuje ale spousta aut, jež navigaci nemají. Není ale třeba vůbec zoufat, protože si ji můžete pořídit externě. Výbornou volbou je navigační program přímo v mobilním telefonu. Existuje jich hned několik a rozhodně není problém navigaci používat klidně i při pěší turistice. Můžete ji mít v ruce a pohodlně mířit k dalšímu rozcestníku. V autě ale mobil v ruce mít nelze, a tak nezbývá než zakoupit kvalitní držák, do kterého jej ukotvíte. Jak takové zařízení vybírat? Na to se zaměříme v následujících řádcích.

Umístění držáku

Velmi důležitá je především poloha samotného držáku. Tradičně se dává přímo na palubní desku. Výhled na něj je ideální, nicméně může do jisté míry zavazet v případě rozhledu na vozovku. Stejný problém může nastat i při přilepení držáku přímo na čelní sklo auta. V takovémto případě se také může stát, že bude celé monstrum do jisté míry zavazet. Mnohdy se držák kotví také z přední části přístrojové desky. Bývá výklopný, takže bez problémů celé zařízení napolohujete tak, jak potřebujete. Jinak také není problém mít držák přímo v samotném větrání klimatizace. Tady se kotví poněkud jinak, což ostatně ještě zmíníme.

Ukotvení držáku

I tady se vyplatí být obezřetný. Většinou se jedná o přísavky, které se jednoduše přisají k podkladu. V tomto případě se vyplatí být obezřetný, jelikož ne každá přísavka je dostatečně silná. Často dochází k tomu, že daný mechanismus nefunguje a držák na podkladu příliš nedrží. Jinak se vyplatí dívat podrobně i na kotvicí mechanismus držáku montovaného přímo do průduchů topení a klimatizace. Většinou se jedná o tvar podobný kleštičkám. Obě součásti k sobě musí dokonale sedět. Jinak se může stát, že držák bude vypadávat vždy, když najedete na nějakou nerovnost.

Univerzál, nebo originál?

Tuto otázku si stoprocentně položte, protože je velmi důležitá. Originální držáky jsou nepoměrně dražší, nicméně korespondují s rozměry konkrétního zařízení. Máte tak jistotu, že mobil přímo do držáku sedne. U univerzálních se ale také žádných potíží obávat nemusíte. Vždyť disponují roztahovacím mechanismem. Držák se jednoduše roztáhne, mobil do něj vloží a následně už bude ukotven po celou dobu jízdy. Držák by měl být tak silně ukotven, že s mobilem budete moci bez problémů pracovat.

Materiál držáku

Nejčastěji se jedná o plast. Ten je poměrně tvrdý a odolný. Jinak není problém volit také modely, jejichž základem je guma, případně silikon. Záleží na tom, co od držáku očekáváte a jakým způsobem ho chcete mít napolohován. Určitě se vyplatí dbát také na design samotného držáku. Existují modely, jejichž součástí je kov. Ten vypadá také moc hezky. Lesklá varianta držáku určitě stojí za to. Záleží jen na vás, jakou podobu držáku budete volit. I kovové variace mohou být levnější. Smarty slevový kupon to zajistí.

Smarty slevový kupon jako cesta k cenovému zvýhodnění

Mobilní telefony a příslušenství není problém nakupovat online v některých specializovaných eshopech. Typickým příkladem je internetová prodejní galerie Smarty.cz. Právě tady je k dispozici velmi pestrý sortiment mobilních telefonů a příslušenství. Vybírat si tady můžete mimo jiné i spousty nejrůznějších obalů a pouzder. Samozřejmostí by měla být při nákupu také ochranná skla a jiné věci schopné ochránit telefon v případě pádu na tvrdý povrch.

20.9.2019 12:01| autor: Autoweb.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist