Českým Autem roku 2014 se stala Mazda6

V tuzemské anketě Auto roku zvítězila Mazda6, stříbrnou příčku vybojovala Škoda Octavia, třetí místo obsadil Mercedes-Benz třídy S.

Anketa Auto roku zná své vítěze, alespoň tedy v České republice, kde se ziskem 274 bodů zvítězila Mazda6. Druhou příčku obsadila Škoda Octavia, která na Mazdu ztrácela 31 bodů. Bronzovou příčku vybojoval Mercedes-Benz třídy S se ziskem 205 bodů, bramborovou medaili si připsal Jaguar F-Type se 168 body, následovaný Peugeotem 308 se 135 body.

Výsledné pořadí mělo na svědomí 41 motoristických novinářů, v internetové anketě spojené s anketou Auto roku rozhodlo 35 000 respondentů velmi obdobně. V nižší střední třídě zvítězila Škoda Octavia, střední a vyšší třídu ovládla Mazda 6 a mezi městskými vozy úřadoval Renault Captur. Jako nejlepší terénní vůz zvolila veřejnost Range Rover Sport, sportovní vůz vyhrálo Subaru BRZ.

21.1.2014 11:39| autor: Ondřej Lilling