České speciály pro La Carrera Panamericana se představí na Barum rally

Ve Zlíně 28.-30. srpna budou mít fanoušci možnost spatřit trojici unikátních speciálů pohromadě na domácí půdě. A rozloučit se s posádkami před odjezdem do Mexika.

Testovat na Barum rally asi není příliš obvyklé – jde o vrchol české soutěžácké sezóny – ale La Carrera Panamericana Czech Republic Rally Team bere účast ve Zlíně nejen jako místo, kde lze širokým masám příznivců ukázat unikátní techniku, ale právě také i jako testovací platformu.

Jistě, právě v okolí Zlína lze vozy před odjezdem vyzkoušet v závodním režimu. „Soutěž má pro nás ideální délku na to, abychom ověřili vlastnosti našich speciálů. Všechna auta jsou nově postavena a vzhledem ke zcela odlišným koncepcím se jen rozhodujeme, jestli do Star rally nasadíme všechny tři vozy,“ říká šéfmechanik týmu Pavel Janoušek s ohledem na Subaru Vojty Štajfa nastavené (s podvozky tvrdě a nízko) přímo pro kvalitní tratě jihoamerického závodu.

Připomeňme, že trojice speciálů pod vedením posádek Vojtěch Štajf / Vladimír Zelinka (Subaru GSR Coupé), Jaroslav Petrásek / Karel Jirátko (Porsche 911) a Petr Kačírek / Jaroslav Jugas (BMW 2800 CS) se vydá na start ve dnech 16.-23. října 2014 a naváže tak na českou stopu z dob první éry.

Tu v Mexiku zanechal v 50. letech minulého století český rodák a automobilový závodník Jaroslav Juhan. Juhanovou vnučkou je herečka Anna Polívková, která ochotně přijela roli patronky týmu a bude českou sestavu při mexické soutěži doprovázet. Závod je výhradně pro historická vozidla, ta nejmladší mohou pocházet z roku 1972, trať měří přes 3000 kilometrů a je rozdělena do sedmi etap.

28.8.2014 7:22| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist