Business s výfukovými systémy ohrožen, na trhu je hyperealistický rezonátor

Za laděný výfuk od vás můžou špičkové firmy požadovat desetitisíce, my vás naučíme, že můžete mít nepřeslechnutelný zvuk i za pár korun.

Sportovní výfukové systémy společnosti Akrapovič umí upravit zvuk vozům mnichovské značky BMW poměrně zajímavě, potíž je akorát v tom, že zrovna titan je u Slovinců skutečně titan a ten právě nepatří k nejlevnějším materiálům na trhu a tak logicky provětráte za úpravy podobného typu nejen válce a svody ale i svůj bankovní účet.

Že existují i levnější způsoby odladění výfuku, dost možná znáte z tuningových výstav či srazů, pravdou ale je, že ani plechové trubky různé kvality a průměru nejsou běžně zadarmo, čímž se ke slovu dostávají jiné sofistikované metody ladění jako je třeba navrtání tlumiče, montáž čínských certifikovaných rezonátorů, případně vymlácení katalyzátoru.

Jestli někde ve světě existuje levnější a méně pracná metoda než na přiloženém videu z Polska, přesně nevíme, máme ale za to, že náš severní soused dotáhl low-cost tuning výfukuk dokonalosti. K pozoruhodnému výsledku, který si netroufáme ani popsat a raději si jej poslechněte sami, stačí kus duše z kola (pro efekt ji můžeme říkat třeba hyperelastický megarezonátor), k patřičnému prodloužení životnosti se hodí stahovací páska a k přesnému seřízení postačí i necertifikované nůžky. O diváky při ranním startování na sídlišti či při jízdě ve městě máte nepochybně postaráno, však se podívejte…

zdroj: Auto Świat

17.10.2013 6:30| autor: Miro Mihálik

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist