Bugatti Stratos Concept

Věřte nebo ne, ale takhle možná bude někdy vypadat nový model Bugatti.

Většina počítačem vytvořených návrhů vypadá dost „ujetě“, ale tento má rozhodně něco do sebe. Možná to dělá jeho jméno, ale atraktivitu mu nikdo upřít nemůže. Bugatti Stratos Concept je nicméně tak zajímavý, že se jím prý hodlá brzy zabývat sama automobilka.

Francouzský designér Bruno Delusso totiž k tomuto konceptu přistoupil naprosto nekonvenčně. Nebral v potaz možnou konstrukční složitost, nezabýval se prostorovou náročností pohonného ústrojí a odhodil veškeré zábrany – přesně jako konstruktéři Bugatti Veyron… Prostě vytvořil velmi originální koncept, který spojuje velmi futuristické prvky s tradičními liniemi dvacátých a třicátých let.

Ptáte se, u čeho se Bruno Delusso inspiroval? Samozřejmě u Bugatti Type 57, ale také u Alfy Romeo 6C 2500 Mille Miglia a dokonce i u lokomotiv, které navrhl Raymond Loewy – otec industriálního designu.

Nemá smysl hovořit o tom, co je pod kapotou, protože tento koncept je jen počítačovou skicou. Ale dovedete si představit, kdyby se podobné tvary uplatnili u nějakého nového modelu Bugatti? Třeba by mohlo vzniknout něco na způsob tohohle, jen s výkonem a rychlostí daleko za hranicí lidského chápání.

autoweb.cz

29.6.2009 10:43
Více o tématu: BugattiBugatti Veyron

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist