Budoucnost spalovacího motoru

Dobrý den,

mám dotaz související s budoucností mobility. Myslíte si, že třeba za 20 let bude ještě možné koupit si auto s klasickým motorem na benzín nebo naftu? Nebo kdy bude ta doba, když už budou na prodej jenom elektromobily?

Předem děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

budoucnost dopravy v horizontu 20 let bude záviset na mnoha vstupních faktorech a je možné, že se změní celá koncepce a přístup k myšlence přesunu osob a zboží. Aktuálním trendem je například mobilita v širším pojetí či autonomní řízení.

Je téměř jisté, že povinným minimem či standardem se v Evropě stanou hybridy, tedy spalovací motory spojené s elektromotorem pro zvýšení účinnosti. Mezi běžnými osobními vozy budou mít významný podíl plně elektrické pohony a lze očekávat, že u větších aut, ale zejména u užitkových vozidel, bude běžný i elektrický pohon ve spojení s vodíkovým palivovým článkem.

Rozmach plně elektrických vozů podíl bude záviset zejména na racionalizaci výroby akumulátorů a pokroku v jejich vývoji. Věřte, že do tohoto odvětví se nyní vrhly ty nejchytřejší mozky v oboru. Na základě sledování vývoje za posledních několik let očekávám v této oblasti v krátké době obrovské skoky vpřed.

8.4.2020 9:07
Více o tématu: auto

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist