Budou mít motorkáři dovoleno jezdit na červenou?

V americkém státě Illinois chtějí pro motorkáře zavést benevolentnější pravidla. Například mají mít umožněno jezdit na červenou.

Když nemůže Mohamed k hoře, musí hora k Mohamedovi. Stát Illinois se rozhodl bojovat s velkým počtem přestupků motorkářů tak, že jim pravidla upraví, aby se již nejednalo o přestupek. Motorkáři tak nebudou muset své chování příliš měnit. A kde že se vzal tento nápad? Na semaforech…

V zájmu plynulosti provozu jsou dnes již obvyklé senzory, které z vedlejších méně frekventovaných ulic pouští auta jen tehdy, pokud tam nějaká přijedou. Problém senzorů zabudovaných v silnici, které jsou používány v USA a hlavně v Illinois, je ten, že obyčejný motocykl s hmotností kolem 300 kg i s jezdcem nezaznamenají. Motorkář by se tak na semaforu načekal věčnost a kvůli tomu jich drtivá většina projíždí semafory na červenou. Policie se už tyto přestupky naučila tolerovat…Stát Illinois chce ale šetřit a nechce utrácet za nové drahé senzory. Prý je jednodušší upravit pravidla tak, aby mohli motorkáři inkriminované křižovatky projíždět i na červenou. Podobné pravidlo o jízdě na červenou už ve Státech platí, ale jen pro odbočení vpravo s tím, že dáváte přednost těm, kteří mají signál volno.

Ještě tento návrh musí projít obvyklým schvalovacím procesem. Veřejnost je k tomu poněkud skoupá, ale záleží samozřejmě na tom, jak bude pravidlo nastaveno. A co si myslíte vy? Měli by mít motorkáři možnost projíždět křižovatku na červenou? Diskuse pod článkem je od toho, abyste mohli svobodně vyjádřit svůj názor.

autoweb.cz

5.8.2011 7:20

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist