Budou informace o najetých kilometrech na webu?

Na Slovensku si můžete historii najetých kilometrů vyhlídlé ojetiny zjistit zdarma na internetu z veřejně přístupné databáze. U nás tomu tak zatím nebude.

Na Slovensku je nyní možné bezplatně zjistit historii stavu najetých kilometrů u ojetin. Stačí k tomu znát VIN kód vyhlédlého auta a pak ho zadat na stránkách www.ko.sk do připraveného formuláře. Lze tak prý snadno odhalit, zda se s počítadlem ujeté vzdálenosti manipulovalo, či nikoli.

DOPORUČUJEME: Speciál o ojetinách – jak správně koupit ojeté auto

Nic ale není stoprocentní. Vozidlo totiž především musí projít kontrolou, která stav kilometrů zapíše, takže správné hodnoty nepůjdou prokázat u všech vozidel. Jinak by se ale dalo říci, že je to aspoň další krok k zamezení manipulace s najetými kilometry, což je samozřejmě podvod za účelem získání lepší ceny při prodeji ojetého vozu.

Sice se můžeme setkat s kritikou, že zákony v České republice stáčení tachometrů umožňují, ale taková věc svým způsobem nepotřebuje samostatný paragraf, protože je to prostě podvod. Vždycky je také problém s dokazováním.

Sice by bylo dobré mít aspoň přibližnou představu o tom, kolik má které auto najeto a jak se vyvíjela historie ujetých kilometrů, ale kupující by měl především sám postupovat správně a naučit se poznat, kolik má auto najeto kilometrů. A také je potřeba si uvědomit, že ujeté kilometry nejsou u auta všechno.

Autoweb.cz

23.4.2013 8:10

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist