Bude Opel v Evropě zavírat továrny?

Vedení automobilky popřelo spekulace o dalších úsporných opatřeních. Jenže zprávy mají původ v centrále GM, mateřské společnosti Opelu. Takže jak to bude?

Wall Street Journal napsal s odvoláním na nejmenovaný zdroj v nejužším vedení General Motors, že je americký gigant velmi nespokojený s výkony své evropské divize. Zatím neznáme výsledky Opelu za rok 2011, ale údajně jsou špatné. Mluvilo se o „rostoucí frustraci“, úsporná opatření před dvěma roky podle šéfů GM nešly dost hluboko. Podle zprávy Wall Street Journal vyjednávají General Motors s odbory o dalším masovém propouštění a dokonce o zavírání továren – konkrétně padlo jméno Ellesmere Port.

Jiné zdroje mluví o přesunutí části výroby Chevroletu z Koreje do Evropy. To by vyřešilo problém s vytížením evropských továren, například linka Vauxhallu v britském Ellesmere Portu, kde se vyrábí Astra, má nezdravě mnoho volných kapacit. Na obzoru je přitom pouze druhá generace Voltu a Ampery, jejíž výroba začne možná za dva roky. Obsazení volného místa chevrolety by dávalo smysl, žádný definitivní plán však vedení GM nemá.

Podle Opelu je vše výš zmíněné jeden velký nesmysl. I když… tisková zpráva obsahuje jen velmi neurčitá zaklínadla o idylické shodě mezi managementem a dozorčí radou, o tom, že zaměstnanci i veřejnost budou informování a že vedení „diskutuje strategii“. Rozumějte tomu tak, že šéfové Opelu nemusí mít a zřejmě také nemají tušení, co se na ně v centrále GM chystá. I kdyby to věděli, nemají do toho co mluvit. Budoucnost pro Opel nevypadá dobře.

Na titulní fotografii je Vauxhall Viva, první model vyráběný od roku 1964 v Ellesmere Portu.

10.2.2012 6:00| autor: Martin Plaštiak

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist