Bridgestone vyvinul bezvzduchovou pneumatiku

Tohle je podle předního světového výrobce pneumatik budoucnost. Ekologičtější alternativa konvenčního obutí.

Ať se to vezme jak chce, je pneumatika jedna z nejdůležitějších, ne-li ta nejdůležitější součást auta. Jsou to právě čtyři malé plochy gumy, které zprostředkovávají kontakt vozu s asfaltem, které přenášejí výkon, drží ve stopě. Výroba pneumatik, to je alchymie, někdy spojená s hodně zábavným testováním.

Společnost Bridgestone představila své nové cíle v oblasti ekologie, jedním z nich je koncept bezvzduchové pneumatiky. Tento systém by měl mít potenciál přispět ke zdravějšími životnímu prostředí nejen pro současné, ale i pro budoucí generace.

Bezvzduchové pneumatiky mají menší dopady na životní prostředí než současné konvenční pneumatiky, ale pneumatiky konstruované na tomto principu byly dosud nepraktické pro hromadnou výrobu.

Plnění vzduchem není nutné díky unikátní struktuře paprsků umístěných podél vnitřních stěn pneumatik nesoucích hmotnost vozidla.

To znamená, že pneumatiky vyžadují méně údržby a zároveň jsou zcela zbytečné obavy z proražení pneumatiky. Vnitřní paprsková struktura pneumatiky je navíc vyrobena ze znovu použitelné termoplastické pryskyřice a všechny materiály použité v konstrukci pneumatiky včetně pryže v oblasti běhounu jsou stoprocentně recyklovatelné.

Filip Rakovan

19.12.2011 7:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist