Brazílie: Sebastian Vettel dojel šestý a je mistr světa

Jeden z nejnapínavějších závodů poslední doby přinesl konečně odpověď na otázku, kdo bude mistr světa v hodnocení jezdců Formule 1 v roce 2012.

Letošní sezóna mistrovství světa vozů Formule 1 byla docela napínavá. Například nikdy v historii nemělo prvních sedm velkých cen sedm různých vítězů. O titulu mistra světa se rozhodovalo až v posledním závodě, kdy ještě Fernando Alonso jezdící na (z počátku sezóny podceňovaném) Ferrari držel teoretickou šanci na titul.

Navíc ihned po startu závodu kolidoval průběžně vedoucí muž šampionátu Sebastian VettelRedBullem, takže následovala stíhací jízda. Alonso jezdil průběžně čtvrtý, což mu k titulu nestačilo, ale po kolizi Hamiltona a Hulkenberga na prvních dvou místech se Alonso dostal nejprve na třetí a pak přes Massu na druhou pozici, což mu prozatimně na titul stačilo.

Jenže Vettel se dál prokousával dopředu a nakonec dokončil na šestém místě, což mu přineslo mistrovský titul. Celkově získal 281 bodů, druhý Alonso 278 bodů. Třetí skončil Kimi Raikkonen s 207 body. V poháru konstruktérů zvítězil RedBull s 460 body, Ferrari nakonec přeskočilo McLaren, který má 378 bodů, a vybojovalo 400 bodů.

25.11.2012 7:00| autor: Dalibor Žák