Bodový systém na obzoru

Poslanci souhlasili s novelou zákona o pozemních komunikacích, jejímž cílem je ztížení života těm divočejším z nás, řidičů.

Rozhodnutí PS však ještě automaticky neznamená, že novela vstoupí v platnost. Schválit ji musí ještě Senát a podepsat prezident. Zvláště v horní komoře Parlamentu se dá ještě očekávat jistý odpor. Pokud však proces proběhne bez komplikací, začneme podle nových pravidel jezdit v polovině příštího roku.Revoluční změnou je zavedení bodového systému, kdy po nastřádání dvanácti trestných bodů za přestupky přijdete na rok o řidičský průkaz. Další výraznou změnou jsou vyšší pokuty, nově až do padesáti tisíc korun. Souhlasit se asi dá s obnovenou pravomocí policistů zabavovat řidičský průkaz na místě. Novela také umožňuje měřit rychlost městským policiím.Nyní je na podložené předpovědi budoucího vývoje ještě příliš brzy. Jak se ale bodový systém skutečně projeví, uvidíme na našich silnicích v již hodně blízké budoucnosti.

Jan Cacek

22.6.2005 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist