BMW Megacity – první oficiální fotky

BMW prvně uvolnilo fotografie a konkrétní informace o chystaném dostupném městském miniautě na elektřinu. Je tohle novodobá Isetta?

V roce 2013 se ukáže první sériové BMW pouze s elektrickým pohonem a již nyní víme, co bude pod jeho kapotou a jaké vlastně bude. Již je známo, že prakticky celé auto bude vyrobeno z uhlíkových vláken. BMW před časem zahájilo spolupráci se společností SGL na vývoji a výrobě velkého množství cenově dostupných dílů z uhlíkových vláken.

To pomůže na malém autě uspořit desítky kilogramů a zároveň to výrazně zvýší pevnost konstrukce. BMW očekává maximální hodnocení v nárazových testech Euro NCAP. BMW Megacity bude dlouhé přibližně 4 metry a dostane dvojici velkých bočních dveří uchycených vzadu. Uvnitř by měli najít místo čtyři dospělí.

K pohonu supermini od BMW bude sloužit vzadu umístěný elektromotor o výkonu 153 koní, pohánět bude samozřejmě zadní kola. Maximální rychlost by měla dosáhnout 153 km/h a dojezd přibližně 160 km.Na stejném základu vyjede z divize Projekt i později (pravděpodobně v roce 2015) ještě dvoumístná varianta ICV (Intracity Vehicle) a v roce 2017 UCV (Urban Commuter Vehicle), což bude prodloužená pětimístná varianta se čtveřicí dveří.

BMW odhaduje, že v podobném autě leží budoucnost individuální přepravy osob ve velkoměstech. Automobilka se připravuje na možnost, že v  budoucnu nebude možné do centra měst vjíždět vůbec se spalovacím motorem a zároveň věří, že omezený dojezd elektromobilů se nejen podaří s novou generací akumulátorů vyřešit, ale zároveň nebude vadit těm, kteří denně potřebují urazit maximálně 50 km.

Zatím není jasné, jak se bude malé auto jmenovat, ale nabízí se možnost, že ponese jméno Isetta, o kterém BMW už dlouho mluví. Je ale možné, že Isetta bude nová řada cenově dostupných aut s předním pohonem od BMW, ještě levnější než Mini, ale používající stejný základ. Čert aby se v tom vyznal…

autoweb.cz​

6.7.2010 9:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist