BMW M5 Touring: Vrátí se někdy mnichovský überkombík?

Dodrží BMW tradici s výrobou ostrého kombíku M5 Touring ob jednu generaci? Takhle nějak by to mohlo vypadat.

Bývaly doby, kdy vedle ostrých sedanů a kupátek stavěli v Mnichově také rychlé kombíky. BMW M3 Touring vzniklo sice jenom jako prototyp, ale větší M5 Touring se vyrábělo sériově, ačkoliv ve velmi omezeném počtu a jenom v některých generacích.

První generace zůstala neposkvrněna, druhé generace E34 vzniklo podle pramenů 891 kusů, třetí E39 si dala opět přestávku (vznikl jenom prototyp), čtvrtá E61 se opět dočkala ostré verze, ačkoliv jen v počtu 1 025 kusů, a poslední páté vydání F10 mělo opět smůlu.

O možnosti vzniku ostré verze divize M ze současné generace G31 automobilka zatím taktně mlčí. Už dříve se ovšem zástupci značky vyjádřili v tom smyslu, že pro ně výroba ostrých kombíků nemá ekonomický smysl. Údajně pro tento typ vozu neexistuje klientela.

U Audi a Mercedesu vám řeknou něco jiného, ovšem to nemění nic na tom, že se zřejmě nikdy nedočkáme. Grafik X-Tomi se nicméně nechal unést představou, že by BMW dodrželo tradici výroby empětky v kombíku ob jednu generaci, a připravil tuhle zdařilou ilustraci. Tak snad někdy příště…

Foto: X-Tomi Design

28.8.2017 6:00| autor: Hugo Kottás

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist