BMW Lovos Concept

Na první pohled kříženec motýla, ryby a zhmotněných vizí po požití většího množství LSD. Ovšem má svůj smysl.

Studentka průmyslového designu Anne Forschnnerová právě úspěšně dokončila prestižní univerzitu ve Pforzheimu v Německu a tady je její dílo – studie vzniklá za spolupráce s BMW, které celý projekt sponzorovalo.

Koncept se jmenuje Lovos (Lifestyle of Voluntary Simplicity) a cílem bylo zjistit, zda lze k výrobě karoserie auta použít jen jednu jedinou součástku.

Malé díly jsou podobné šupinám ryby a na konceptu jich je celkem 260. Mohou se všelijak natáčet, odklápět a překrývat. Proč? Lze tak usměrňovat proud vzduchu kolem vozu podle potřeby a jsou pokryty fotovoltaickými články, takže mohou na slunci dobíjet akumulátory, kterými je auto poháněno. Když je auto v klidu, články se otáčí za sluncem, aby získaly co nejvíce energie.

Nepočítá se s tím, že by se něco podobného dostalo do sériové výroby. Prvním problémem by asi byla otázka bezpečnosti chodců… Ale BMW nevylučuje, že některé z nápadů použitých na této studii nakonec do výroby protlačí.

autoweb.cz

1.10.2009 10:32
Více o tématu: autoBMWněmecko

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist