BMW 1 GT: patentové snímky odhalují finální podobu

Při oficiálním odhalení mnichovské předokolky na překvapení asi nikdo nečeká, přesto nákresy z patentového úřadu jisté změny ve srovnání s koncepty ukazují.

Jak bude vypadat vůbec první BMW s pohonem předních kol, neví v tuto chvíli snad asi je ten, kdo strávil poslední rok v komatickém stavu anebo prozkoumáváním jihoamerických pralesů, ačkoli dost možná byste dnes na zmínku o modelu 1 GT narazil i tam.

Mnichovská automobilka s tímto projektem zkrátka už žádné tajnosti nedělá, což můžeme doložit třeba tím, že jsme loni v Paříži měli možnost vidět předprodukční koncept Active Tourer a jen minulý měsíc jeho druhou, „crossoverovitější“ variantu Active Tourer Outdoor.

Navzdory těmto dvěma strojům jsme však stoprocentní jistotu v zachování designu novinky postavené na platformě UKL neměli. BMW teoreticky mohlo zaznamenat připomínky od svých zákazníků a některé detaily změnit ve srovnání s původními studiemi více, než má v podobných případech ve zvyku. Jak se ale zdá, nic takového se nestane.Pochopitelně ruku do ohně za patentové snímky zveřejněné čínskými kolegy z Auto Sohu dát nemůžeme, už proto, že tamní schopnosti kopírovat duševní vlastnictví jiných automobilek je pověstná a toto by teoreticky mohla být digitální příprava zcizení nápadu BMW, máme ale za to, že tentokrát se o podobný případ nejedná.

BMW řada 1 velká fotogalerie

BMW řada 1 fotogalerie

Pokud můžeme soudit, auto na obrázcích je poněkud více příbuzné verzi Outdoor (pochopitelně ne stejnojmenné Škodě Yeti), přesto ne úplně stejné. Na nákresech je vidět přední kulaté mlhovky, nasávací otvory doplněné malinko jinak uspořádanými lamelami, zcivilizována též byla vnější zpětná zrcátka a na zádi přibyly konvenční koncovky výfuku i mírně jiná vnitřní struktura světel.

Ještě jednou musíme zopakovat, že záruku na pravost dát nemůžeme, už brzy bychom však měli vědět více. Datum odhalení neznáme, máme ale za to, že to jistí Ženeva 2014.

Miro Mihálik, zdroj: Auto Sohu přes Bimmerpost.com

14.8.2013 6:15| autor: Miro Mihálik

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist