Bláznivé registrační značky. Už máte svou vlastní?

Doba registračních značek „na míru,“ se blíží, už za nějaký rok budeme moct projevit svou individualitu více než jen lakem, koly nebo spoilerem.

O tom, že registrační značky na přání budou realitou, už jsme psali, Sněmovnou během letošního roku prošla novela patřičného zákona a tak, od 1. ledna 2015, bychom v rámci její platnosti mohli na úřadě žádat o vlastní kombinace čísel a písmen podle osobních preferencí.

Zakázaná budou evidentně hanlivá slova, předpokládáme, že i různé oficiální zkratky. Třeba jako za minulého režimu v jihočeských Strakonicích přeskočili písmeno B (z evidentních důvodů) a od STA 99-99 přešli rovnou na STC 00-01. Nebo nedaleký Písek se svým PI, kdo by chtěl jezdit s PIJem nebo PIFem?!

Takže třeba JSE MBLB asi neprojde, diskutabilní by mohlo být sice primárně nevinné, ovšem v dvojsmyslu poměrně vulgární LOL ZEMAN. Realita ukáže, třeba půjde jen o to, jak moc bude úředník na přepážce všímavý, důvtipný a benevolentní.

Jaká je praxe v zahraniční, kde možnost mít svou vlastní osobní registrační značku je roky běžné? Ukázky těch veselejších najdete v naší galerii a pokud do komentářů pod článkem přidáte vlastní návrhy, třeba na to, co byste si chtěli dát na „SPZku“ vy, rádi to probereme.

1.11.2013 2:42| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist