Beran: Po silnicích I. třídy 110? Tak teda ne…

Prvotřídní ukázku mediální manipulace nám předvedlo Ministerstvo dopravy

Prvotřídní ukázku mediální manipulace nám předvedlo Ministerstvo dopravy. Otevřu takhle ráno noviny a čtu titulek o tom, jak jsou Češi a Slováci chudáci, protože musí jezdit po silnicích I. třídy úsměvných 90 km/h, ale že prý se to změní a že prý Ministerstvo dopravy plánuje zvýšení na 110 km/h a že s tím souhlasí i policie. Chvilku zamrkám, jestli není 1. dubna, anebo jestli nedošlo na MD k nějakému nečekanému výronu zdravého rozumu, případně jestli nejsem ve snu. Čtu dál a zjišťuji, že se to týká jen některých komunikací.

Čtu ještě dál a zjišťuji, že se to v důsledku nebude týkat všech silnic I. třídy, ale naopak dálnic, resp. rychlostních komunikací, které jen neponesou označení „dálnice“, a jako příklad se uvádí třeba spojka mezi Pardubicemi a Hradcem Králové, která se poslední roky buduje na klasickou dálnici (dva pruhy tam, dva zpátky, mezi nimi svodidla).

Aha, řeknu si, takže ne že budeme moct jezdit po okreskách 110 (jako kdyby to snad samo o sobě, když by to obecně platilo, bylo nějaké bene, které by bylo, byť jen na dohled, blízko dostačujícímu limitu), ale naopak budeme moct milostivě jezdit po některých dálnicích jen 110. Páni, vy jste tak hodní na tom ministerstvu – 110 po dálnici. Júúúúú! To je ale hodná vrchnost. A „nevysypu“ se tam v té závratné rychlosti?Slušná komedie, když uvážím, že v dobách, kdy tam byla standardní silnice první třídy, se tam dalo v klidu jezdit 130+ jako na kterékoliv jiné silnici I. třídy, pokud nebyl příliš silný provoz. Když z toho bude (fakticky) dálnice, tak tím rychlostní limity padají komplet, takže jakých 110? Kdyby řekli 160, tak se sice taky posměšně ušklíbnu, ale řeknu si, že lepší než nic a pokud např. někdo chce jet na spotřebu nebo má na střeše kola, tak chápu, že těch 160 může stačit, ale 110? 110?! Zatahejte za tu druhou nohavici, na té mám rolničky…

A teď kontrolní otázka – jestlipak tyto části komunikací budou zařazeny do seznamu zpoplatněných úseků nebo ne? Zatím se o tom mlčí, ale příliš by mne nepřekvapilo, když by tam zařazeny byly.

Určitě i policisté se moc těší, jak na těch přehledných, rovných a dálničních úsecích budou honit „piráty“, co tam jedou, světe, div se, třeba 130, protože mezi dálnicí a touto silnicí nevidí žádný rozdíl a 130 jim přijde naprosto bezpečné (a mají pravdu).

Takže, díky, díky, díky, ministerští úředníci, že nás necháte jezdit 110 po dálnici. My se tak máme! 🙂

3.8.2011 7:10| autor: JUDr. Tomáš Beran

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist