AUTOTEST: Hyundai Elantra 1.6 MPI DOHC

Dorazila nenápadně a v Evropě nemá přehnané ambice. Ale prodává se tu, a tak by měla dostát slibům kvality, jimiž nás Hyundai posledí dobou častuje.

Nový Hyundai Elantra přistál na českém trhu tak trochu stranou zájmu. Není divu, model dorazil do Evropy z jiných trhů spíš proto, že sem tak trcohu zapadá, než že by Korejci na jeho střechu kladli nějaké velké naděje. Elantra je lehce do počtu, nevznikala pro nás. Její neúspěch by hospodářský výsledek automobilky nijak vážně neohrozil.

Jenže co image značky? Hyundai buduje svou pověst v Evropě už víc než desetiletí a teprve v posledních pěti letech ji s vypětím všech sil udělil úctyhodně vzestupnou tendenci. Nemůže mu to Elantra pokazit?

Hyundai Elantra fotogalerie – vše co potřebujete vidět

Hyundai Elantra fotogalerie

Klasická otázka – máte si ji koupit? – proto tentokrát možná není na místě. Elantra dorazila na náš trh s jediným motorem, šestnáctistovkou o výkonu 132 koní, a výhradně manuální šestistupňovou převodovkou. Relativně vysoký výkon diktuje vyšší cenu, a skutečně, Elantra je znatelně dražší než třeba Renult Fluence. To z ní dělá trochu matoucí model i pro potenciální zákazníky, nicméně karoserii lze jednoznačně hodnotit kladně. Jde tedy o jediné: Neudělá Elantra výrobci ostudu?

Testy aut hledejte pravidelně na Autotube.cz.

18.10.2011 10:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist