Autoškola pro majitele Corvette ZR-1

Chevrolet nabízí novým majitelům Corvette ZR-1 pokročilé tréninkové lekce.

Ačkoli jsou vedlejší náklady to poslední, co by teď GM potřeboval, jeho zákazníci nepřijdou zkrátka. Noví majitelé Corvette ZR-1 totiž v současné době dostávají ke svému vysněnému autu i pozvánku na speciální výcvikový kurz, který jim pomůže zdokonalit své schopnosti za volantem.

Myslíte si, že se jedná o nějakou večerní hodinovou přednášku o bezpečnosti jízdy a snižování emisí? Kdepak, účastník stráví celé dva dny na okruhu a GM bude stát okolo 3400 dolarů (68 000 korun). Profesionálové budou novopečeného majitele učit techniku podřazování s meziplynem, což je u takto výkonného monstra nutnost, úhybné manévry, kontrolu auta plynem a další věci, aby nebyli řidiči pro ostudu.

Zákazníci ale nebudou vrženi do kokpitu jejich vlastní Corvette ZR-1 rovnou. Nejprve budou absolvovat jízdy se základní Corvette C6, poté přijde na řadu silnější Z06 a až ti nejlepší, kteří si z předešlých lekcí něco odnesou, budou moci usednout za volant ZR-1. A to se nejedná o jejich vlastní auto, nýbrž o firemní vozy GM. No, takovou autoškolu bychom si nechali líbit…

V USA stojí Corvette ZR-1 něco přes 100 000 dolarů (u nás přes 3 000 000 korun), ale GM se zřejmě investice do poměrně drahého kurzu vyplatí. Automobilka tím chce upevnit vazby se zákazníky a přesvědčit je k nákupu dalšího vozu koncernu, nejen Corvette.

autoweb.cz

3.12.2008 5:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist