Renault Twingo

Další ženevskou premiérou je reinkarnace malého městského renaultu.

Ač to dnes zní stěží uvěřitelně, původní Twingo bylo na začátku devadesátých let velmi novátorské. Malé městské auto s variabilním vnitřním prostorem byl tehdy recept stejně výstřední, jako je dnes běžný.

Nové Twingo to bude mít mnohem těžší. Trh je zaplaven talentovanými konkurenty a pro přilákání zákazníků je potřeba mnohem víc než skládací sedadla a hranatý tvar. Malý Renault však vyráží do boje velmi dobře vybaven.

Jeho moderní křivky se příliš nevzdálily fantastickému konceptu z loňského autosalonu v Paříži. Interiér vypadá moderně, je sestaven z příjemně působících materiálů a vychází vstříc potřebám obyvatelek velkoměsta, které asi budou tvořit převážnou část uživatelů. Obzvlášť vtipný je plastový „ježek“ na uložení těch drobností, které by jinak cestovaly po přihrádkách a dělaly akustickou neplechu. Sklápět můžete opěradla všech sedadel kromě toho řidičova.

Konstruktéři naštěstí nezapomněli, že Twingo má být především malým a obratným autíčkem do města. Vnější rozměry sice narostly, ale vedle Clia Twingo pořád působí velmi kompaktně a manévrovatelně.

A mohlo by nabídnout i celkem zábavné svezení – alespoň v nejvyšší verzi GT (to je ta modrá), poháněné přeplňovanou dvanáctistovkou o výkonu 100 koní.

autoweb.cz

6.3.2007 9:39

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist