Autosalon Ženeva 2013: Vše, co potřebujete vědět

Jako každý rok se i letos koná mezinárodní autosalon v Ženevě. Chystáte se tam vypravit sami? Přečtěte si nejprve našeho stručného průvodce.

Už příští týden začíná naplno 83. mezinárodní autosalon v Ženevě a my u toho samozřejmě nemůžeme chybět. Jedna část redakce vyrazí s technikou přímo na místo, druhá bude tvořit jakýsi záložní tým a technickou podporu přímo v redakci. Každopádně se můžete těšit na kompletní nášup novinek a aktualit přímo z autosalonu, jak nejrychleji to půjde.

Čtěte také: Auta, na která se můžeme těšit v Ženevě

Stejně má ale osobní účast své kouzlo, takže pokud plánujete vyrazit na autosalon na vlastní pěst, přečtěte si stručného průvodce, ve kterém se dozvíte všechno potřebné.

Klikněte: Krás(k)y Ženevy – fotogalerie modelek

Kdy je otevřeno
Novinářské dny jsou 5. a 6. března 2013, ale pokud nedostanete akreditaci, tak vás tam nepustí. Pro veřejnost je autosalon otevřen od 7. do 17. března 2013. Od pondělí do pátku je otevřeno od 10:00 do 20:00, soboty a neděle pak od 9:00 do 19:00.

Kolik stojí vstup
Lístek pro dospělého stojí 16 švýcarských franků, což je při dnešním kurzu asi 336 korun. Děti od 6 do 16 let a důchodci platí 9 franků (189 korun). Skupina minimálně dvaceti lidí pak má lístek po 11 francích (231 korun). Lístky prodané na místě po 16:00 stojí polovinu.Jak se tam dostanu
Švýcarská nenávist vůči autům a cizincům se projevuje především neutuchající silniční buzerací ve dny autosalonu, takže za jakékoli špatné parkování či překročení rychlosti o 1 km/h vás pravděpodobně čeká konfiskace veškerého majetku a pak poprava všech rodinných příslušníků do 4. kolene…

DOPORUČUJEME: Autosalon Ženeva 2012 – velká fotogalerie

Ale teď vážně. Výstaviště je hned vedle letiště, takže úplně nejjednodušší je sednout do letadla, které je v Ženevě za hodinu. Není to nejlevnější, ale je to nejpohodlnější. Samozřejmě se sem ale dostanete i autem. Asi nejlepší bude cesta přes Německo. Vezměte to na Plzeň po dálnici D5 a pokračujte v Německu po dálnici A6. Sjeďte na dálnici A5 a držte se na Basilej. U Basileje najeďte na dálnici A3 a ihned sjeďte na A2 a držte se na Bern. Pak najeďte na A1, jeďte na Bern a dorazíte rovnou do Ženevy. Pozor, na dálnici ve Švýcarsku se smí jet jen 120 km/h a potřebujete místní dálniční známku (roční).

Kde se dozvím víc
Pro podrobné informace ohledně parkování, výstavní plochy či ubytování uděláte nejlépe, když se podíváte přímo na oficiální stránky autosalonu v Ženevě. Najdete tam i velmi přehlednou mapku výstaviště, takže se mezi jednotlivými stánky neztratíte.

28.2.2013 8:40| autor: Dalibor Žák

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist