Autosalon Frankfurt 2011: vše, co potřebujete vědět

Chystáte se na autosalon ve Frankfurtu? Náš tradiční průvodce vás tam navede a přiblíží všechno důležité.

Letošní autosalon ve Frankfurtu už je na spadnutí, proto přinášíme obvyklého průvodce, jak se na autosalon dostat, kolik stojí vstupné a především, co tam čekat a na co se připravit. Pro váhavce doporučujeme prohlédnout si zatím všechny autonovinky, které se před autosalonem představily. Snad vás to přesvědčí.

Jak se tam dostanu?
Do Frankfurtu trefí i jedinec s nejméně rozvinutým orientačním smyslem. Protože nejedeme do Francie, cesta je vysloveně primitivní a nečeká nás nic zákeřného. Výchozím bodem mějme Prahu, odkud je asi nejlepší jet po D5 a navazující německé A6, kde sjedete na odbočce označené jako „Kreuz Altdorf 61“ na dálnici A3 a po té pokračujete až do Frankfurtu. Tato cesta je dlouhá 519 km a měla by zabrat necelých 5 hodin.

​Druhou možností je jet dál po A6 a až u Heidelbergu odbočit na dálnici A5 nebo pokračovat dál po souběžné 67, která se stejně na A5 před Frankfurtem napojí. Je to asi o 50 km a půl hodinu delší cesta, ale mohla by být ve výsledku rychlejší. Hodně ale záleží na situaci na dálnici A3.Předpokládáme, že většina z vás má auto splňující podmínky pro vjezd do tzv. „zelených zón“. Naštěstí mají Němci rozum a umožní na vyznačená parkoviště vjezd i těm autům, která „umweltplakette“ nemají. Nachází se v tzv. zóně „Rebstock“.

Německá preciznost myslí i na různé navigace. Kdo máte starší systém, zadejte vyhledávat „Ursinusstrasse“, novějším navigacím stačí označení „Zum Messeparkhaus Rebstock“.

​Kdy autosalon začíná?
Pro novináře se otevřou brány v úterý 13. září a již 14. září nás začnou vyhánět. Kdo má pozvánku, dostane se už v pondělí 12. září na speciální prezentace vybraných automobilek. Čtvrtek a pátek 15. a 16. září jsou vyhrazeny pro obchodníky a pozvané firmy. Teprve v sobotu 17. září se autosalon otevře pro veřejnost a zavírat bude v neděli 25. září. Autosalon je otevřen od 9 hodin ráno do 7 hodin večer.Kolik stojí vstup?
I bez akreditace se na autosalon dostanete už 15. a 16. září, ale to stojí vstupenka 45 eur. Pro veřejnost od 17. do 25. září je cena za lístek 15 eur během víkendu, 13 eur o pracovní den. Zlevněná vstupenka pro studenty, děti a důchodce stojí 7,50 eur. Možné je zakoupit i „večerní“ vstupenku, která platí od 15:00 a stojí 8 eur pro dospělého a 4,50 eur, pokud máte nárok na zlevněnou. Děti do 7 let mají vstup zdarma, stejně tak postižení, kteří mohou s sebou vzít zdarma i jednoho jako doprovod.

Tak co? Chystáte se na autosalon do Frankfurtu? Pokud ano, máte naše plné požehnání a nezapomeňte se s ostatními podělit o své zážitky buď v komentářích pod některým z článků či na stránce autowebu na Facebooku.

autoweb.cz

9.9.2011 6:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist