Zrovna jsem dodělala autoškolu, ale teď

Dobrý den,zrovna jsem dodělala autoškolu, ale teď musím 3 týdny čekat na řidičský průkaz.Proto bych se chtěla zeptat, jestli do té doby můžu jezdit s okopírovanou žádostí o řidičské oprávnění (to, kde je napsané, že jsem závěřečné zkoušky úspěšně složila) a občanským průkazem.

Odpověď

Dle ust. §3 odst. 3 zákona o provozu na pozemních komunikacích je motorové vozidlo oprávněn řídit jen ten, kdo je držitelem řidičského oprávnění. Dle ust. §92 odst. 1 téhož zákona uděluje řidičské oprávnění příslušný obecní úřad obce s rozšířenou působností na základě žádosti. Až do rozhodnutí o udělení řidičského oprávnění a vydání řidičského průkazu jakožto osvědčení o udělení řidičského oprávnění není proto bohužel řidič oprávněn řídit motorové vozidlo.Samotná kopie žádosti o udělení řidičského oprávnění není bohužel dle zákona dostatečná. Řídit až do udělení řidičského oprávnění proto nejste oprávněna.

9.8.2005 5:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist