způsobení dopravní nehody se zraněním

Dobrý den,
potřeboval bych získat nějaké informace k následnému řešení ze strany našich orgánů.Byl jsem označen za viníka dopravní nehody nedání přednosti v jízdě, bohužel druhé vozidlo bylo odmrštěno na chodník mezi chodce.Alkohol vyloučen,všechny pojištění platná.Já v současnosti 0 bodů za svou karieru nějaké přestupky na kontě mám, ale nic vážného.Bohužel je to asi nic platné. Zranění byli dva chodci.Pán středně těžce – otřes mozku a naraženiny,Marodní 4 týdny. Paní v šoku naraženina,Marodní- nemarodila.
Povedlo se mi během vyšetřování kontaktovat oba zraněné, kteří přistoupili na možnost finančního vyrovnání.V návaznosti na vyrovnání Policii oba vypověděli a nedali souhlas s poskytnutím zdravotní dokumentace v souvislosti s tímto případem. Uvedeno ve výpovědi a zaškrtnuto na formuláři ve spisu.Policie tuto dokumentaci ve spisu,ale přesto má.Získala ji na podkladě souhlasů podaných v nemocnicí – poškození ani nevěděli co podepisují- (to chápu já si z toho dne nepamatuji skoro nic a to jsem nebyl zraněný)
Bylo to nyní posunuto na kriminální policii k přezkoumání.Nemáte někdo zkušenost s podobným případem – (zranění nemají potřebu, abych byl tahán po soudech za ublížení na zdraví z nedbalosti)
Podle dosud získaných informací by to mělo být uzavřeno, jako přestupek a to buď způsobení dopravní nehody se zraněním 25-50 tis a zákaz řízení až na 2roky,
nebo dopravní nehoda (bez zranění – podklady zdravotní dokumentace by snad neměla policie používat?) – to by bylo samozřejmě méně likvidační-(tam není zákaz řízení)
Děkuji za vaše názory

Odpověď

Takovou záležitost předejte nejblížšímu advokátovi.

3.2.2014 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist