zóna placeného stání a úzká ulice

Dobrý den, pane doktore. Jaké instituce povolují vyznačení parkovací zóny ve městě na komunikaci, kde po vyznačení nezůstane volný jízdní pruh široký nejméně 3m pro každý směr jízdy. Jedná se o ulici širokou 7m. Na obou stranách obrubník. Město v této ulici vybudovalo placenou parkovací zónu, takže pro oba směry jízdy zbyl pouze pruh široký 4m (místo povinných 6m). Skutečně jde o realitu a nejedná se o jednosměrku, ale obousměrnou komunikaci ! Ulice je dost dlouhá a navíc je v ní zatáčka do které není vidět. Na základě jaké vyjímku (co všechno k tomu potřebuje) může město v takovéto ulici vybudovat zónu placeného stání ? A může vůbec město v takovéto ulici, kde nezůstane po vyznačení zóny volný jízdní pruh široký nejméně 3m pro každý směr jízdy, zónu vyznačit ? Pokud v této zóně budu stát, můžu dostat pokutu za porušení § 25 odst.3 zákona 361/2000 ? děkuji za váš čas

Odpověď

Kompetentní je k tomu místně příslušný silniční správní úřad a vyjadřuje se k tomu i Policie ČR. Doporučuji se obrátit na tento správní úřad.

1.3.2017 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

TOPlist