Znamění o změně směru jízdy

Dobrý den,
rád bych se zeptal jak je to s povinností dávat znamení o změně směru jízdy v křižovatce ve tvaru T .Křižovatce která je naprosto kolmá s žádným zakřivením. Jde mi o variantu, kdy hlavní není rovně ale stáčí se doprava a v druhé variantě kdy se stáčí hlavní doleva. Já bych chtěl pokračovat rovně. Čili v první situaci bych dával přednost zprava vozidlům co jsou také na hlavní ale přijíždí mi zprava a v druhé situaci bych prostě rovnou jel, protože bych měl přednost já. Setkal jsem se totiž z jakýmsi nejspíš lidovým pravidlem, že se musí dávat blinkr když se opouští hlavní. Ovšem když jsem se podíval do zákona tak jsem tam takové pravidlo nenašel. A jak vlastně vysvětluje zákon pojem směr jízdy? Měl jsem vždy za to, že jedu rovně tak neblikám, odbočuji doleva nebo doprava tak blikám.

Odpověď

Znamení o změně směru jízdy se dává při změně směru jízdy. Ve Vámi popisovaném případě se o změnu nejedná, takže by to třeba být nemělo. Zákon to ale výslovně neupravuje.

2.9.2014 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist