změna výpovědi

Dobrý den, prosil bych o radu. V prosinci roku 2013 jsem řídil vozidlo, v dálce jsem uviděl policii (prováděla asi běžnou silniční kontrolu), otočil jsem se a jel směrem domů. Policie jela za mnou až k mému domu (Přijela asi o 5 sekund později, ani jsem nevěděl, že jeli za mnou), podrobila mě dechové zkoušce, nadýchal jsem cca 0,4 promile, uvedl jsem, že jsem pil alkohol den před tím. Zajímalo by mě, zda ve správním řízení můžu změnit výpověď, například, že jsem si dal alkohol bezprostředně po dojetí k domu a zda mám nějakou šanci na úspěch. Spolujezdec by mi to mohl dosvědčit. Jestli to něčemu pomůže, tak policie neměla rozsvícené majáky, navíc jeli po soukromé cestě za mnou. Děkuji za odpověď.

Odpověď

Měnit výpovědi není nikdy dobré, působí to nevěrohodně. Záleží na tom, jestli to Vaše původní vyjádření někde je zaznamenané. Pokud ano, tak té změně výpovědi už asi nikdo neuvěří.

14.1.2014 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist