Zdravotní prohlídka u řidiče-podnikatele

Dobrý den, pane doktore,

prosím Vás, zajímá mě tato věc:

Pokud chci svoje vozidlo, které normálně používám pouze k soukromým účelům a nemám jej označeno jako firemní, začít používat k výdělečné činnosti na základě živnostenského listu, vztahuje se na mě povinnost podrobit se před zahájením této činnosti zdravotní prohlídce?

V praxi se jedná o to, že v kufru auta budu mít různé krabice a balíky, na kterých je uvedena adresa, pro koho to je. A z toho se dá dovodit, že při případné policejní kontrole, pokud bude policista chtít vidět lékárničku, která je také v kufru, musí zákonitě vidět i ty krabice i s tou napsanou adresou. Takže by ho v tu chvíli mohlo napadnout, že momentálně řídím toto vozidlo za účelem výdělečné činnosti, nebot‘ dotyční lidé, kterým ty krabice a balíky vezu, mi za to jistě dají peníze, a proto by po mně třeba mohl chtít, abych mu předložil potvrzení o zdravotní prohlídce.

Proto mě zajímá, jestli je to v takové situaci stejné, jako kdybych byl zaměstnán jako řidič, to znamená na pracovní smlouvu – to bych se před zahájením práce řidiče musel podrobit zdravotní prohlídce.

A pokud bych se opravdu musel podrobit zdravotní prohlídce i jako podnikatel, tak jak často bych potom musel chodit na zdravotní prohlídku?

Děkuji za odpověd‘.

Honza

Odpověď

A jaký typ podnikatelské činnosti to bude? Nákladní autodoprava?

4.3.2015 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist