Zdravím vás, musím reagovat na toto:

Zdravím Vás, musím reagovat na toto: Dobrý den. Bylo mi odtaženo vozidlo (mám zaplatit i pokutu) z důvodu stání v nepovolené vzdálenosti od přechodu, resp. křižovatky. Stál jsem na levé straně na úplném konci jednosměrné ulice kde je možnost stání vymezena modrou čárou pro držitele rezidenčních karet (kartu mám platnou). Stál jsem tak, že přední okraj vozidla byl přesně nad příčnou modrou čárou, která stání ukončuje (kontroloval jsem to, takže pokud přesahoval tak max. 3-5 cm). Jinak celé vozidlo, včetně kol, bylo ve vyhrazeném prostoru. Problém je asi v tom, že čára, která stání ukončuje je vzdálena od přechodu, resp. křižovatky cca 2,5 m, tedy méně než vyžaduje vyhláška, z čehož vyplývá, že i vozidlo stálo jen 2,5 m od přechodu. Podle mých vědomostí ovšem místní úprava je nadřazená obecné úpravě. Jak to tedy vlastně je a mám nějakou možnost se bránit, případně požadovat vrácení peněz, které jesem musel zaplatit za odtah? Děkuji za odpověď. Michal Němec Bohužel modrá čára podél obrubníku označující rezidenční stání není dopravní značkou, takže nemá vliv na obecná pravidla silničního provozu. Odpověď: JUDr. Tomáš Beran včera 04. 11. 2010 v 18:33 A co vodorovná značka V10g? Nedoplňuje značku IP 12?

Odpověď

Ne, to není ono. V10g je něco jiného. Ta se týká časově omezeného stání, ale jak je časově omezeno stání u rezidenčních zón?

7.11.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist