Zakoupil jsem ojetinu u aaaauto, jelikož

Dobrý den, zakoupil jsem ojetinu u AAAAuto, jelikož poté jsem byl asi měsíc pracovně mimo bydliště, vůz stál v garáži, tedy až zhruba po více jak měsíci jsem si všiml že VIN na technickém průkazu, čistopisu, je chybně zapsán oproti VINu na vozidle, ve VIN kódu jsou přehozeny dvě písmena(patrně nepozorností úředníka policie, který vystavoval TP-čistopis, vůz je dovoz z Německa), takto chybně zapsaný VIN je i na kupní smlouvě a na faktuře od vozidla, zajímalo by mne tedy jak se celá věc má po právní stránce, zdali je smlouva o koupi vozidla platná či nikoliv a popřípadě jestli lze na základě takto chybně vystavené kupní smlouvy odstoupit od koupě vozidla a toto vrátit a chtít zpět své finance, vím a uznávám že je to i má chyba, že jsem si i já měl zkontrolovat VIN kód, ale u tak velkého a renomovaného autobazaru jsem ani náhodou nepředpokládal že by k této situaci mohlo dojít, mám za to že především dovozce a potažmo prodejce je povinen si před prodejem vozidla kontrolovat veškeré náležitosti, za případnou odpověď děkuji, Zábranský Jiří.

Odpověď

Pokud lze vozidlo dostatečně identifikovat z ostatních údajů, nebude to na platnost smlouvy mít vliv. Přesto lze doporučit, aby byly dokumenty sladěny se skutečností.

18.6.2007 9:09

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist