Zákon na ochranu ovzduší

Dobrý den,

nejde náhodou silniční zákon proti zákonu na ochranu ovzduší, když připouští zpomalovací prahy, bez kterých by provoz fungoval (navíc daleko lépe), přednosti zprava (místo hlavní a vedlejší silnice), značky STOP v místech kde je dobrá viditelnost, a tedy nutí řidiče ZBYTEČNĚ zastavit či skoro zastavit a následně rozjet se z podstatně vyššími emisemi než kdyby takové omezení nebylo? Stejně tak je li kopec dolů, kde se dá rozjet, tak že na vyjetí protikopce stačí setrvačnost, ale díky omezení rychlosti je řidič nucen podřadit a vypustit do ovzduší výrazně víc zplodin než v uvedeném případě?Samozřejmě uvažuji všechny situace, kde by to nebylo na újmu bezpečnosti provozu.

Odpověď

Takto zákonodárce neuvažuje. Ty právní předpisy jsou navíc na stejné úrovni, takže jeden nemá přednost před druhým. Může v tom být materiální rozpor, ale to se dá řešit snad jedině na úrovni zákonodárce.

23.2.2015 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist