Zakázané odbočení s právem přednosti v jízdě?

Dobrý den,byl jsem obviněn z nedání přednosti v jízdě řidiči,který na křižovatce jel po hlavní a na zelenou,přitom nerespektoval vědomě značku Zákaz odbočení vlevo,kde jsem na křižovatce na stopce nejdříve stál,dával všem přednost a poté jsem pomalu z vedlejší ulice asi 1m vjel do křižovatky,abych...

Diskuze

4 komentáře

  Jiří Till

  Dobrý den,děkuji.Nicméně opakuji,že svoji povinnost jsem splnil do poslední chvíle-dával jsem přednost v rámci pravidel siln. provozu.Nemohu za to,že druhý řidič se rozhodl nerespektovat značku Zákaz odbočení vlevo a ještě takovým způsobem,že to nešlo v žádné míře předpokládat.(bez směrovek,brdění,najetí).Značka Zákaz odbočení není pro legraci,to mohl také tento řidič tímto způsobem vjet do jednosměrky a způsobit nehodu.To byste potom také říkal,že nemám řešit druhého řidiče!?To je logicky prvotní příčina dopr. nehody-vědomé nerespektování značky Zákaz odbočení vlevo.(neměl tam podle pravidel co dělat).Jak můžu dávat podle Vás přednost tomuto řidiči,ŘEŠIT TOHOTO ŘIDIČE,který nemá žádné právo zakázaně odbočit vlevo a ani tento úmysl, vzhledem k tomuto úkonu ještě nedá vůbec najevo??!Přednost jsem mu dával v rámci pravidel siln. provozu.Děkuji.

  Martin Pištora

  Když píšete o zelené, nemá smysl psát o hlavní a vedlejší, to se v tu dobu vůbec neuplatňuje. Že má někdo jiný ve svém směru zákaz odbočení nemůže mít vliv na moje chování, protože to zpravidla nevidím.

  nenym

  Vážený pane Tille, vše podstatné již bylo napsáno. Zdá se, že pořád nechápete která bije, tak to zkusím názorněji.
  Průsečná křižovatka bez úpravy přednosti jízdy, silnice z mé strany vpravo je jednosměrná směrem od křižovatky (vím to, protože tam jezdím 4x denně). Nicméně vždy přibrzdím a dívám se vpravo, zda někdo nevyjíždí. Vy byste se asi vpravo ani neohlédl s tím, že tam nikdo nemá co dělat. Pomiňme změnu DZ, přestupek řidiče v té jednosměrce či vozidlo se žlutým/modrým majákem a stejně mi tam může oprávněně vjet. Ptáte se jak? Odpověď je jednoduchá – neprůjezdná jednosměrná komunikace z libovolného důvodu – havárie inženýrských sítí, nehoda….Řidič v jednosměrce mohl udělat maximálně přestupek, já nedáním přednosti jednoznačně způsobím nehodu a nepomůže mi ani JUDR. Beran ve vší úctě.

  popletinek

  Vážený pane nenym,evidentně jste zainteresován a také se Vám líbí z nějakého důvodu dělat z následku dopr. nehody příčinu. A ještě k tomu specialista na jízdu v protisměru.Přeji Vám a hlavně ostatním slušným řidičům spoustu km bez nehod,rovněž chodcům,pokud budete ostatní oblažovat svou bezohlednou,vědomou,bezdůvodnou,bez jakýchkoliv znaků tak učinit, jízdou v protisměru,jako řidič z výše uvedené dopr. nehody,jehož zde tak obhajujete.

Zpět na článek

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist