ZÁKAZ ŘÍZENÍ ZA PŘÍPOJNÝ VOZÍK

Vážený pane doktore,

prosím vás o radu a děkuji vám za tuto možnost se poradit, je to pro mne velká pomoc, mám na odvolání dva dny.

Půjčil jsem si auto a přípojný vozík, zkontroloval sjem váhu auta a vozíku a nepřesahovala 3500 kg. Jel jsem pro skříň a postel zdarma. Bohužel jsem se rozvedl a musím to takto řešit.
Zastavila mne policie a oznámila mi, že vozík má váhu 700 kg a já mohu táhnout jen vozík do 600 kg. Sebrali mi malý techničák od vozíku a předali k řešení magistrátu města Plzně (jsem z Prahy, ale chytili mi v Plzni). Žádal jsem je o přeložení do Prahy, zamítli. Náklady na cestu do Plzně zrovna nepřišly vhod. Při jednání v Plzni mi úřednice oznámila další přestupek a to, že tažné zařízení je normováno na nižší hmotnost než vozík.
Vydané rozhodnutí zní, rok zákaz řízení a pokuta 25 000,-. To je pro mne likvidační jak pracovně, pracuji jako závozník, tak finančně.
Prosím, mám nějaké odvolání?
Vozík ve skutečnosti byl lehčí než uvádí TP. Jel jsem bez plachty a konstrukce (policie to nafotila). Plachta a konstrukce mají skoro 150 kg. Neformálně jsem táhl vozík o váze cca 550 kg.
Moc děkuji za pomoc, mám dva dny na odvolání.
S úctou,
Jan Novak

Odpověď

Bez znalosti celého spisu to nelze posoudit. Podejte blanketové odvolání, dejte sem na sebe email a můžeme probrat nad spisem, jak odvolání odůvodnit.

18.6.2015 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist