Zákaz parkování

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, jaký právní význam má tato cedule http://www.safetyshop.cz/data/products/01623_i53hkhw5.gif . Dopravní značka to podle mého názoru není a lze ji tedy chápat pouze jako něčí přání. Naznačený odtah vozidla je možný? Kdo a za jakých podmínek ho může provést? Jedná se mi o teoretický případ, kdy stání nezakazuje nic jiného než tato cedulka. Není tedy umístěna na vjezdu do domu a podobně.
A ještě dotaz z opačného pohledu: Jak zajistit např. místo, kde je popelnice, aby se k ní popeláři dostali a nehrozilo, že někomu při manipulaci poškodí auto. Zde je podle mě tuto tabulku vhodné umístit jako přání, nic méně pak by měla mít formulaci např. „prosíme neparkovat“ a piktogram odtahu vozidla nemá smysl, protože já jako soukromá osoba nemohu dát auto odtáhnout.
Děkuji za odpověď.

Odpověď

To skutečně značka není. Je to na veřejné komunikaci? Pokud ano, tak je odtah možný jen v případě, kdy je vozidlo zaparkováno v rozporu s pravidly silničního provozu a rozhoduje o něm strážník nebo policista.

 

Ano, pro takové místo se hodí, ale spíš jako upozornění. Anebo tam nechat namalovat standardní vodorovné dopravní značení (zákaz stání).

2.10.2015 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist