Zajimalo by mne, na čem zavisi

Zajimalo by mne, na čem zavisi většinou výše pokuty při nadychani alkoholu na kole. Je to myslim 10 000 – 20 000. Muze mit na vysi pokuty vliv, kdyby dotycny ridic jiz nekdy o RP za alkohol prisel? Popř. pokud je jeste v podmince, nelze mu tyto papiry znova odebrat? Take by mne zajimalo, zda je možno uložit pokutu i cyklistovi na polni ceste, popr. v lese za alkohol a dale, zda je mozne ulozit pokutu jezdci na koloběžce, popř. kolečkových bruslich. Dale by mne zajimalo, zda mi muze byt ulozena pokuta, pokud budu za jizdy manipulovat s mobilem, ale ukaze se, a do protokolu zaznamena, ze to byla dětska atrapa.

Odpověď

1) Na osobě pachatele, povaze přestupku, recidivě apod.2) V jaké podmínce myslíte? Za trestný čin dle trestního zákona? Cyklistovi ale oprávnění k řízení kola vzít nemůže, takže v podmínce být také nemůže.3) Mimo pozemní komunikace nikoli.4 Na koloběžce ano, jezdec na inlinech je chodec, takže ne.5) Teoreticky za atrapu ne.

25.7.2006 8:36

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist