Zajímalo by mě,co musím uvést v

Dobrý den,zajímalo by mě,co musím uvést v kupní smlouvě,když prodávám ojetý automobil,abych se vyhnul případnému požadování odškodnění za skryté vady,nebo odstoupení od smlouvy.Slyšel jsem,že stačí,když je tam uvedeno,že prodávám auto „tak jak je“ a tím pádem nemůže nový majitel v žádném případě požadovat soudně ani jinak finanční náhradu náhradu a nelze ani od smlouvy odstoupit.Máte nějakou radu,co přesně uvést do smlouvy,aby tato smlouva nemohla být označena za neplatnou,tedy aby nebyla v rozporu s zákoníkem? Děkuji.

Odpověď

V takovém případě lze doporučit odkaz na ustanovení §501 občanského zákoníku, které stanoví:"Přenechá-li se věc jak stojí a leží, neodpovídá zcizitel za její vady, ledaže věc nemá vlastnost, o níž zcizitel prohlásil, že ji má, nebo kterou si nabyvatel výslovně vymínil."Bude-li ve smlouvě uvedeno, že se věc přenechává, jak stojí a leží, tak nebudou-li splněny shora další uvedené podmínky, odpovědnost za vady nebude dána.

9.5.2006 9:36

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist