Zahájení řízení o přestupku po upozornění Policie, že jedou v obci příliš rychle…

Dobrý den pane doktore,nedávno jsem zde měl dotaz ohledně zastavení mého vozidla příslušníky Policie na nebezpečném místě a kdo by zodpovídal za případnou nehodu do mého vozidla na tomto nebezpečném místě a s tím i související druhý dotaz na urážku na cti příslušníka Policie při této „kontrole“…. K mému překvapení a vlastně ani v tomto státě to velké překvapení není, si příslušníci Policie po té naší debatě a to hlavně na téma rychlé průjezdy příslušníky Policie bez zvukových a světelných znamení obcemi v ČR a to klidně i stovkou vybrali něco, za co by mě mohli potrestat! Nelíbilo se jim totiž, že jsem jim dal světelným znamením rozsvícením dálkových světel najevo, že jedou velmi rychle v obci… Přišlo mi Oznámení o zahájení řízení o přestupku, že jsem svým jednáním porušil ustanovení §31 odst.2 zákona č.361/2000Sb a ustanovení §125c odst.1 písm. k) zákona o silničním provozu. Považuji za nejrozumnější využít podle §60 odst.1 zákona č.200/1990 Sb. o přestupcích svého práva nevypovídat. Je to podle Vašeho názoru správně zvolená taktika na tuto „buzeraci“ a důležité, mají oni důkazní břemeno, nebo by jste navrhoval jiné řešení? Nechci se s nimi pouštět vůbec do diskuze. Vůl má vždy svojí pravdu….

Odpověď

Využít práva nevypovídat samozřejmě lze, ale jestli odsvědčí, že Vás za volantem viděli, tak si tím moc nepomůžete. Já bych možná zvolil taktiku takovou, že o porušení §31 odst. 2 zákona č. 361/2000 Sb. nešlo.

Viz článek na toto téma v sekci Právní poradna.

http://www.autoweb.cz/nedovolene-problikavani-dalkovymi-svetly/

18.12.2013 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist