Zábor veřejného prostranství

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jestli se mohu úspěšně bránit proti „přestupku“, který zjistila Městská policie v Brně.
Bydlím na samém okraji města, za naší ulicí již město končí. Protože je v naší ulici obytná zóna a všechna parkovací místa byla ten den obsazena, rozhodl jsem se, že přes noc zaparkuji na vyježděném okraji silnice (mimo obytnou zónu). Místo je vyježděné a ze tří stran obklopené trávou, ze čtvrté je přilehlé k silnici, dá se na něj pohodlně zajet a zastavit. Je to takovéto klasické místo, těsně vedle silnice, na kterém neroste tráva, protože tam spoustu lidí zastavuje.
Jaké bylo mé překvapení, když jsem ráno přišel a našel jsem lísteček za stěračem. Na Městské policii mi vysvětlili, že se jedná o zábor veřejného prostranství podle §47, odst.1 písmeno h) a dostal jsem pokutu 200 Kč.
Připadá mi to hodně přitažené za vlasy. Technicky vzato jsem asi opravdu stál na obecním pozemku, ale jsou tisíce aut, které parkují na podobných místech jako já a myslím, že by normálního policistu ani nenapadlo dávat pokutu za to, že někdo stojí na podobném vyježděném místě u silnice. Podotýkám, že tam žádná zákazová značka není a stání ani zastavení není nijak omezeno.
Jak se proti takovému nesmyslnému rozhodnutí příště bránit? Mám šanci na úspěch v případném sporu s Městskou policií?
Děkuji,
R. Seifried

Odpověď

A mohl byste mi poslat fotku toho místa?

16.10.2015 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist