Zabavení vozidla Policií ČR po dopravní nehodě

Dobrý den,
v neděli jsem byl viníkem dopravní nehody – vzhledem k namrzlé vozovce jsem nedobrzdil a naboural do auta předemnou, které v tu chvíli zastavilo na křižovatce. Tuto situaci jsem již řešil několikrát, tentokrát jsem to ovšem odnesl víc a krom toho že moje Škoda SuperB byla nepojízdná, musel jsem si i zavolat RZS.
Zároveň jsem ale předtím zavolal odtahovou službu a hasiče, aby odklidili skvrny a vozidlo mohlo být odtaženo.
Na místo nehody přijela nejdříve hlídka MP, která ovšem posléze odjela, protože škoda nebyla tak vysoká, po zavolání RZS však přijela druhá hlídka tentokrát státní policie, která u mne provedla test na drogy a na alkohol ( vše negativní ).
Teď ale nastává problém. Policie se mi nelegitimovala, vyzvala mne abych jim předal záznam o dopravní nehodě a bez jakéhokoliv varování mi auto zabavila. Je to 4 dny, nikdo se mi neozval, nikdo mi nevrátil záznam o nehodě, nevím kde mám automobil, nemám kontakt, nemám zkrátka žádný doklad o tom co se stalo, kdo a z jakého důvodu mi zabavil vozidlo a jak se s ním nakládá.
Proto se ptám, bylo jednání policie ČR v rozporu se zákonem? Už jenom to, že jsem ležel v sanitce a nikdo se mi nelegitimoval je dost divné, ale to, že auto které bylo naložené na vozidle odtahové služby a já žil v domění, že mi ho převáží do servisu a najednou se druhý den dozvím že ho má policie a to bez jakéhokoliv upozornění nebo kontaktu kam mám volat, to je dle mého názoru vrchol drzosti.
Předem děkuji za radu jak mám postupovat.

Odpověď

Zavolejte na tísňovou linku a dohledejte kontakt na policisty, kteří na místě nehody byli a podle toho byste měl dohledat i auto.

5.12.2014 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist