Za jízdy jsem telefonoval a byl

Dobrý den, za jízdy jsem telefonoval a byl předjet a zastaven policejní hlídkou. Telefonoval jsem firemním telefonem, který jsem měl přes bluetooth hands free sadu. Ve druhé hands free sadě pevné, kterou mám na soukromý telefon, jsem soukromý telefon neměl a měl jsem ho vedle položen na sedačce. Jelikož delší cesty jezdím s loktem opřeným o dveře a hlavou opřenou o ruku,tak si příslušníci mysleli že držím v ruce telefon. Pokutu jsem jim nezaplatil a nechal se poslat do správního řízení. Jak mám podle vás postupovat abych z řízení vyvázl bez ujmy? Vozidlo má firma pronajmuto a vlastníka ani firmu zatím nikdo nekontaktovalTakže ani neví, že firemní telefon vlastním. K řízení se mám dostavit 27.8. Myslíte že by stačilo přinést detailní výpis od operátora,že z mého soukromého telefonu ten den skutečně neproběhl žádný hovor. Do vyjádření jsem uvedl pouze, že s přestupkem nesoulasím.. V předvolání je psáno, že jsem v úseku mezi konkrétními obcemi (asi 3km) držel v ruce telefonní přístroj, kdežto v mnou podepsaném zápise je, že jsem v tomto úseku telefonoval.. Díky za odpověď. V případě nutnosti, jsem ochoten to řešit i právní cestou..

Odpověď

Argumentujte vším, co lze použít, ten výpis hovorů může pomoct, ale nemusí. Telefon se nesmí držet, ne jen telefonovat. Mohou říct, že jste si hrál hry nebo četl zprávy a o tom výpis nic neřekne.

25.8.2009 7:51

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist