Z jedné vaší odpovědi vyplývá, že

Vážený pane doktore,z jedné Vaší odpovědi vyplývá, že řidič vozidla parkující v křižovatce nemůže být nijak postižen.Hranicí křižovatky se rozumí kraj mezi chodníkem a vozovkou ? Vozidlo parkuje na vozovce na samé hranici křižovatky přes celou šířku chodníku a znemožňuje tím přechod chodců na chodník na druhou stranu vozovky.Tento přechod na hranici křižovatky však není označen zebrou jako přechod, přestože je na obou stranách vozovky upraven snížením úrovně okraje pro přejezd vozíčkářů. Vozidlo tedy parkuje/neparkuje na přechodu? Zcela jistě ale porušuje vzdálenost parkování od hranice křižovatky (5 m) a je překážkou jak provozu, tak chodcům. Domníváte se, že MP nemůže v této situaci nic dělat?Hezký den. Jiří. PS: Názornější by asi byl obrázek.

Odpověď

Kde jsem říkal, že řidič vozidla parkující v křižovatce neriskuje postih?Hranice křižovatky je místo vyznačené vodorovnou dopravní značkou "Příčná čára souvislá", "Příčná čára souvislá se symbolem Dej přednost v jízdě!" nebo "Příčná čára souvislá s nápisem STOP"; kde taková dopravní značka není, tvoří hranici křižovatky kolmice k ose vozovky v místě, kde pro křižovatku začíná zakřivení okraje vozovkyJak to myslíte, že vozidlo parkuje na vozovce přes celou šířku chodníku? Samozřejmě, pokud bude porušeno ustanovení §27 nebo §29 zákona č. 361/2000 Sb., lze nechat vozidlo odtáhnout.

1.10.2006 2:14

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist