Výpověď k výročí povinného a havarijního pojištění

Dobrý den pane doktore, měl bych na Vás poněkud specifický dotaz. Máme vozidlo s uzavřeným povinným a havarijním pojištěním, počátek obou pojištění dle smlouvy od 28.7.2013.
Rozhodli jsme se tuto smlouvu upravující obě pojištění vypovědět a bohužel to provedli na poslední chvíli – včera, v pondělí 16.6.14 jsem výpověď zanesl na pobočku pojišťovny a potvrzenou kopii této výpovědi jsem si odnesl. Dnes volal zástupce pojišťovny, že výpoveď neakceptují, protože jsme o jeden den zmeškali danou 6 týdenní lhůtu pro výpoveď. Chtěl bych Vás tedy poprosit o radu – myslel jsem si, že poslední den lhůty byl včera, tedy 16.6. a i kdyby ne, tak bych se domníval, že pokud poslední možný den vychází na sobotu, neděli (v tomto případě by to byla neděle, pokud pojišťovna tvrdí, že jsme lhůtu nedodrželi o den), tak i přesto by se bralo jako poslední akceptovatelný den pondělí jakožto první pracovní den. Nebo se mýlím? Jak tedy prosím argumentovat a kde se případně nechají tyto lhůty dohledat?
Napadlo mě, pokud by měla pojišťovna pravdu, dát RZ dočasně do depozitu, ale zde mám obavu, že bych problém vyřešil pouze částečně, skončilo by povinné ručení, ale už ne možná havarijní pojištění, nevím. Předem Vám velmi děkuji za odpověď a jsem s pozdravem.

Odpověď

Tady byl poslední den lhůty 15. v neděli, takže bych souhlasil s Vámi.

20.6.2014 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist