Vymáhání škody od kanceláře pojisťovatelů

Dobrý den,
pracuji jako vedoucí poradny, kam se obrátila s dotazem maminka nezletilého dítěte, které na přechodu pro chodce srazil řidič kamionu. Dívenka utrpěla těžké zranění, ale nehodu přežila a zřejmě nebudou ani trvalé následky. Policie věc uzavřela, že dívenka na nehodě nenese žádou spoluvinu. Problém spočívá ale v tom, že řidič kamionu je Polák a policie klientce sdělila, že spis bude postoupen do Polska, kde proběhne hlavní líčení u soudu. Policista ji uklidňoval, že nemusí mít obavu o náhradu škody za zranění,protože tuto uhradí Kancelář pojisťovatelů. Klientka má obavu, aby při vymáhání škody něco nezmeškala, protože se ji ozvalo několik firem, které jí nabízí, že jednání s kanceláří pojisťovatelů zprostředkují za 15 % vymožené částky, což je dost velká částka. Proto bych se rád zeptal, zda je nutné, aby při uplatňování náhrady od kanceláře pojisťovatelů musel klientku zastupovat nějaký právník, nebo zda klancelář bude vycházet pouze z lékřaské zprávy a bodového ohodnocení.
Druhý dotaz směřuje k postoupení spisu do zahraničí. Policie tvrdí, že toto je běžný postup, ale celá řada právníků zase uvádí, že se s postoupením věci do zahraničí ještě nesetkali a nechápou, proč by věc měla být předá do cizího státu, když se skutek stal v ČR.
Děkuji – Křoustek

Odpověď

Ten nárok lze uplatnit dvojím způsobem. Buď v rámci trestního řízení před polským soudem anebo tady u té pojišťovny, resp. u jejího škodního zástupce. Já bych udělal to, že bych si zjistil, kdo je škodnímn zástupcem příslušné pojišťovny a tu škodu tady u něho uplatnil.

16.9.2013 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist